Penis büyütme operasyonları

penis büyütme ameliyatı

Penis büyütme ameliyatı aşırı durumlarda önemli fizyolojik eksikliklerin varlığında yapılır.

Bir operasyon yardımı ile penisini büyütme isteği ile cerraha gelen hastaların çoğu tamamen psikolojik güdülerle yönlendirilir. Bu gerçeği anlayan cerrah, önce penis büyütmenin tavsiye edilebilirliği hakkında bir konuşma yapacak ve erkeğe operasyonun videolarını izlemesini önerecektir. Birçok kişi gördükten sonra prosedürü reddediyor.

İşlem gerekli mi?

Penis büyütme ameliyatının ne kadara mal olduğunu merak etmeden önce kız arkadaşınızla konuşun. Hangi penis büyüklüğünün normal kabul edildiği ve hangisinin olmadığı hakkındaki düşüncelerini duyduğunuzda şaşıracaksınız.

Genellikle erkekler kadınların devasa penislere olan ilgisini abartırlar. Kızlar bedene daha fazla değer vermezler, ancak yakınlık sırasında partnerlerinin ilgisine ve kadın vücudunun en sıcak bölgelerini bulma yeteneğine değer verirler.

Sadece büyük penisi olan erkekleri tam teşekküllü eşler olarak görmeye hazır olan adil seks temsilcileri, çoğu zaman kendileri de psikolojik problemlerden muzdariptir.

Ortalamadan daha büyük bir üye bazen bir avantaj değil, gerçek cinsel yakınlıkta bir dezavantaj olarak ortaya çıkıyor - birçok pozisyon erişilemez hale geliyor, bir partnere zarar vermemek için hareketlerin sınırlandırılması gerekiyor.

Penis büyütme operasyonlarının tam da tıbbi açıdan gerekli olduğu durumlar vardır:

 • Üretranın genetik deformitesi;
 • Penisin anormal yapısı;
 • Penis çok çarpık;
 • Ereksiyonu zorlaştıran aşırı yoğun kavernöz cisimler;
 • Penisin yağlı kütlenin altına saklanması;
 • Vücudun içine gizlenmiş mikropenis veya penis;
 • Testisler ve penis arasındaki ağ.

Doktor ve hasta ameliyatın hala gerekli olduğunu düşünmüş ve karar vermişse, kan ve idrar tahlillerinin yapılması gerekecektir. Doktorlar ayrıca kanı enfeksiyonlar ve virüsler açısından inceler, bir erkeğin kalbinin operasyona dayanıp dayanmadığını kontrol eder.

Kontrendikasyonlar

Bir plastik cerrah, aşağıdaki nedenlerle bir ameliyat yapmayı reddedebilir:

 • Küçük yaş;
 • Üye ayaktayken orta uzunlukta olur;
 • Hasta psikolojik olarak yetersiz;
 • Kanser var;
 • Diabetes mellitus;
 • Üriner ve genital aparatların iltihaplanması;
 • STD'ler ve HIV;
 • Peniste dermatolojik kusurlar;
 • Hematolojik hastalıklar.

Hastanın herhangi bir kronik hastalığı varsa ameliyatı yapmak kabul edilemez.

İşlem türleri

Erkek haysiyetini uzunluk ve genişlik bakımından artırmak için kullanılabilecek birkaç teknik vardır. Penisini ne kadar büyütebilirsin? Genellikle - 2 ila 4 santimetre.

penis büyütme operasyonları türleri

Bir operasyona karar verirken kendinize sorun: Penisi cerrahi olarak büyütmek güvenli midir?

İşlem için hazırlanmanız gerekiyor. Operasyondan önceki akşam bağırsakları lavmanla temizlemeniz gerekecektir. Bundan sonra yemek ve su tüketilmesi tavsiye edilmez.

Ameliyattan sonra bir süre cinsel ilişkiden vazgeçmeniz, stres, güç sporları ve dövüş sanatlarından uzak durmanız gerekecektir.

Ayrıca hamam ve saunaları ziyaret etmekten, sigara içmeyi ve alkol almayı azaltmaya değer.

Ligamentotomi

En popüler ve en basit ligamentotomi operasyonu bir saat bile sürmez. Bu teknikle erkek haysiyetini yalnızca uzunluk olarak artırabilirsiniz. Başarılı bir operasyon sonucunda penis ortalama 3 santimetre uzar.

Omurgaya anestezik enjekte edilir, hasta bilinci yerinde kalır. Cerrah, penisin iç kısmını deri ve yağın altında tutan bağı dikkatlice düzeltir. Fiksasyon ortadan kalktığında erkeklik dışa doğru itilir.

Operasyon ağrısızdır, birkaç gün sonra eve dönebilirsiniz. İlk birkaç gün bir erkek ağrı kesiciler kullanmalıdır. İki hafta boyunca yakın temastan kaçının.

Bu ameliyattan sonra kasık bölgesinde küçük bir yara izi kalır, ancak çok belirgin değildir.

Lipofilling

Lipofilling penisin genişliğini artırmaya yardımcı olur. Erkek haysiyetinin deri altı boşluğuna organik veya sentetik kökenli kalın bir madde enjekte edilir. Reddedilmeyi önlemek ve vücudun maddeyi kolayca kabul etmesi için hastanın yağ kitleleri kullanılır.

Önce dışarı pompalanır, özel ilaçlarla seyreltilir, ardından penisin deri altı bölgesine pompalanır. Her şey zorluk çekmeden gerçekleşirse yağ hücreleri penisin bir parçası olur.

Olumsuz yanı, yağ hücrelerinin er ya da geç yok olmaya başlamasıdır. Operasyonu belki altı ay içinde tekrarlamamız gerekecek. Genişleme için yapay maddeler daha yavaş çözülür, ancak komplikasyon riski çok daha fazladır.

Sonuç olarak üye bir veya iki santimetre genişler. Bir erkek klinikten iki gün içinde güvenle ayrılabilir. Lipofilling sonrası bir ay boyunca cinsel ilişki dışlanmalıdır.

Dahili cilt grefti

En modern iç deri grefti tekniği penisin genişliğini artırır. Operasyon çok tecrübeli bir plastik cerrahın katılımını gerektirecektir. Böyle bir cerrahi müdahale için genel anestezi gerekir ve tüm süreç en az 180 dakika sürer.

Penisin tabanındaki deri bir çorap gibi kesilerek aşağı çekilir. Hastanın koltuk altı veya karın bölgesinden alınan deri parçaları çıplak erkek kavernöz gövdelerinin etrafına sarılarak sünnet derisi tekrar takılarak dikiş atılır.

İç deri nakli sonrası penis çapına 2-3 santimetre eklenir.

Rehabilitasyon süresi uzun, yaklaşık altı hafta. Operasyon travmatik, yatakta kalmak birkaç gün alacak, en az bir hafta içinde hastaneden çıkabilirsiniz. Ağrılı hisler en az 15 gün devam eder.

Phallus protezleri

Protez operasyonları cinsiyet değiştirmek için veya gerçek tıbbi ihtiyaç nedeniyle (örneğin, bir erkek travma nedeniyle tamamen cinsel ilişkiye giremediğinde) yapılır.

Protez malzemesi olarak kıkırdak dokusu veya sentetik elastik malzemeler kullanılır. Operasyon bir uzman için çok zor ve bir hasta için travmatiktir. Uygulanacak bir klinik bulmak yeterince zor.

Falloprotetik için en iyi teknik, şişirilebilen implante edilebilir mekanizmalardır.

Böyle bir cihaz yardımıyla ereksiyonunuzu kontrol edebilir ve sevdiklerinizi tatmin edebilirsiniz. Şişirilebilir implantlar en pahalıdır.

Olası sonuçlar

cerrahi penis büyütme yöntemleri

Cerrahi penis büyütme yöntemlerinin çoğu temel operasyonlardır. Bununla birlikte, nihai sonuç hastayı tatmin etmeyebilir ve bazen yan etkiler prosedürün faydalarından ağır basar.

Olası olumsuz sonuçlar şunları içerir:

 • Enfeksiyonlar.Operasyon sırasında enfeksiyon nadiren yaraya getirilir, başka bir şey de hasarlı dokuların bağışıklığının büyük ölçüde azalmasıdır. Sonuç olarak, üye rehabilitasyon döneminde iltihaplanabilir;
 • Doku reddi.Lipofilling ve transplantasyon için deri parçaları ve yağ kütleleri insan vücudundan alınmasına rağmen vücut bunları hala kabul etmeyebilir. Ardından, en tehlikeli komplikasyonu nekrotik doku ölümü olacak iltihaplanma gelişecektir;
 • Lipofilling sonrası dolgu maddesinin düzensiz yayılması.Yağ hücreleri, erkek onuru üzerinde eşit olmayan bir şekilde dağıtılır. Sonuç olarak, ciltte büyük deri altı yağ yumruları görülür;
 • Uyarılmış organın açısında azalma.Bağ kesildiğinde, penis artık ereksiyon anında yukarı bakmaz. Çoğu zaman ligamentotomiden sonra heyecanlı üye aşağıya doğru yönlendirilir. Bu bağlamda, ilişki genellikle daha az rahat hale gelir;
 • Kısa bağ.Erkeklerin hepsinde penislerinin büyük bir kısmı vücutlarının içine gizlenmiş değildir. Bazen ligamentotomi sırasında kesilen ligamentöz kavşak çok kısadır. Sonuç olarak, bu teknikten sonra terimin uzunluğu pratikte artmaz;
 • Penis sadece dik olmadığında daha uzun görünür.Erkek organı destekleyen bağ kesildikten sonra, eforun dik pozisyonda penisin boyutunu değiştirmemiş olduğu görülebilir.