Penis büyütme ameliyatının özellikleri

Bir erkeğin penisinin büyüklüğü, başlıca kalıtım olan birçok faktöre bağlıdır. Normun parametresi 12 ila 18 cm arasında değişir, ancak tüm erkekler doğanın onlara sağladığı şeyden memnun değildir. Bu durumda, genital organın hacmini değiştirmek için mevcut herhangi bir yöntem kullanılır.

Penis büyütme ameliyatı, durumu değiştirmenin en yaygın ve etkili yoludur. Tıpta buna ligamentotomi denir. Yapmadan önce, kontrendikasyonları ve olası komplikasyonları öğrenmeniz önerilir.

Belirteçler

Penis büyütme operasyonu için erkeğin arzusu tek başına yeterli değildir. Bir ürolog veya androlog tarafından, penisin büyüklüğü ve şekli ile ilgili karar verilen çerçevede bir muayeneden geçmek gerekir.

Yetersiz organ uzunluğu ile ilişkili bir anomaliye mikropenis denir. Hipofiz hormonlarının eksikliği sonucu oluşur. Penisin parametreleri değerlendirilirken, dik durumdaki boyutu dikkate alınır.

Diğer endikasyonlar şunları içerir:

 • penis yapısının konjenital anormallikleri,
 • zor fibrozun arka planında ortaya çıkan işlev bozukluğu,
 • organ yaralanması,
 • ereksiyon halindeki penisin uzunluğu 12 cm'den azdır,
 • seks yapamama,
 • Peyronie hastalığı veya penisin patolojik eğriliği.

Organ uzaması

Ligamentotomi veya falloprotezler sırasında organın uzunluğunda bir artış gerçekleştirilir. Ameliyattan önce erkek doktor tarafından muayene yapılması zorunludur. Bu, kontrendikasyonları dışlamak ve riskleri tartmak için gereklidir.

Falloprotezler

Protezli penis büyütme ameliyatının sonucu, kullanılan implantın tipine bağlıdır. Bu şekilde penis uzatma zor kabul edilir.

Sert protezler nadiren kullanılır. Çoğu zaman, şişirilebilir veya plastik implantlar yerleştirilir. Operasyon genel anestezi altında yapılır. Protez, süngerimsi cisimlerin bulunduğu bölgedeki bir kesiden sokulur.

İmplantlar farklı malzemelerden yapılır, ancak her zaman hipoalerjeniktir.

Bu tür bir operasyon sadece tıbbi nedenlerle, penisin az gelişmişliğine cinsel işlev bozukluğu eşlik ettiğinde gerçekleştirilir. Böyle bir penis büyütme operasyonunun maliyeti kullanılan malzemeye, patolojinin karmaşıklığına ve diğer faktörlere bağlıdır. Falloprotez herkese açık değildir.

ligamentotomi

Cerrahi müdahale bir anestezik enjeksiyonu ile başlar. Ligamentotomi genel anestezi veya spinal anestezi kullanır. Bir sonraki adım, organı tutan penisin bağını pelvisin derinliklerindeyken çaprazlamak ve asmaktır.

Penis büyütme işlemi bu bağın iç kısmı serbest bırakılarak gerçekleştirilir. Penisin gizli kısmı ortaya çıkarıldıktan sonra yara dikilir.

Artırmanın istenen etkisi hemen değil, bir süre sonra elde edilir. Rehabilitasyon döneminde bir genişletici kullanımını içeren sınıflar tarafından kolaylaştırılır.

kalınlaşma

Penis hacmini arttırma prosedürü daha az talep görmemektedir. Bazen organı uzatmak için plastik cerrahi ile kombine edilir. İstenilen sonuç dikkate alınarak cerrahi müdahale yöntemi seçilir. Bazı prosedürler kısa süreli bir etki sağlarken, diğerleri organın boyutunu önemli ölçüde değiştirir.

Lipofilling

Ameliyat, hastanın genel anestezi altına alınmasıyla başlar. Öncelikle biyomateryal en bol olduğu bölgeden alınır. Daha sonra elde edilen malzemenin saflaştırma işlemi gerçekleştirilir. Bir sonraki adım, özel bir iğne kullanarak penise enjekte etmektir.

Enjeksiyon bölgeleri bir antiseptik ile iyice dezenfekte edilir. Penise steril bir bandaj uygulanır. Toplamda, prosedür bir saatten fazla sürmez.

Lipofillingin ana avantajı kendi biyomateryalinin kullanılmasıdır. Yapay implantların kullanımı, yabancı maddelere karşı alerjik reaksiyona neden olabilir.

Jel veya silikon implantların yerleştirilmesi

Polimerik maddelerden yapılmış bir dolgu maddesinin deri altına sokulmasını içeren işlemin geçici bir etkisi vardır. İşlem aralıklarla tekrarlanır - altı ayda bir. Bu cerrahi müdahale yönteminin uygulanması diğer tekniklere göre daha kolaydır.

Hyaluronik asit enjeksiyonları

Hyaluronik asit sadece kozmetikte değil, plastik cerrahide de yaygınlaştı. İşlem hızlı ve sorunsuzdur. Hyaluronik asit cinsel organlara enjekte edilir. Ortalama olarak, etki yıl boyunca devam eder.

Enjeksiyonlar sadece bir uzman tarafından yapılır, kendi kendine ilaç alamazsınız!

kas nakli

Kas nakli mikrocerrahi operasyonlar listesinde yer almaktadır. Karın duvarından alınan bir flep nakli nedeniyle penisin boyutu değiştirilir. Bu nedenle penis hacmi 4 cm artar. Operasyon genel anestezi altında yapılır.

Hazırlık aşaması

Ameliyattan önce hazırlık prosedürlerinden geçmek gerekir. Vücudun yan reaksiyonlarından kaçınmaya ve en uygun müdahale yöntemini seçmeye yardımcı olurlar.

Hazırlık aşaması, aşağıdaki teşhis prosedürlerini geçmeyi içerir:

 • Doppler ultrason muayenesi,
 • genel klinik kan testi,
 • genital enfeksiyonları tespit eden bir çalışma,
 • Kan Kimyası,
 • EKG,
 • dar bir profilin uzmanları tarafından muayene.

Ek olarak, anesteziklere ve deri altına implante edilen materyallere karşı alerjik reaksiyon geliştirme olasılığını dışlamak için çalışmalar yapılmaktadır. Operasyon sırasında beklenmeyen komplikasyonlardan kaçınmaya yardımcı olurlar.

Belirlenen tarihten 2 gün önce, bir erkek sıvı alımını sınırlamalıdır. Ayrıca sigarayı ve alkollü içki içmeyi bırakmanız önerilir.

ameliyat sonrası dönem

Ligamentotomiden sonra hasta 24 saat hastanede kalır. Doktorun görevi, penisin parametrelerini artırmaya yardımcı olan bir uzatıcının nasıl kullanılacağını açıklamaktır. Cihaz günde 2 saat giyilir. Gelecekte, kullanım süresi artar.

Ameliyat sonrası dönemde antibiyotik ve ağrı kesici ilaç almak gerekir. Dikişlerin iyileşme oranını hızlandırmak için fiziksel aktivite ve cinsel ilişki hariç tutulmalıdır.

Bir organı tamamen restore etmek genellikle 3 hafta kadar sürer. Cinsel organların temizliğini sağlamak da gereklidir. Dar iç çamaşırı giymekten kaçınmak önemlidir. Penisin sıkılması, dikişlerin farklılaşmasına katkıda bulunur.

Ligamentotomi - penisin uzunluğunu arttırma operasyonları

Operasyonun şüphesiz avantajı, uzun vadeli sonuçtur - kelimenin tam anlamıyla yaşamın sonuna kadar, terapi, tedavi sürecinin sürekli tekrarını gerektirir ve ameliyatın sonuçları zamanla daha az etkileyici hale gelir.

Falloprotezlerin uygulanması zor olduğu için postoperatif süre daha uzundur. Ameliyattan sonra 2 gün boyunca hasta yatak istirahatine bağlı kalır. Ardından kısa yürüyüşlere, hastane çevresinde bağımsız hareketlere izin verilir.

10 gün sonra fiziksel aktivite artar. Rehabilitasyon süresinin toplam süresi 1 aydır.

Olası komplikasyonlar

Her türlü ameliyat belirli riskler içerir. Operasyon komplikasyonların gelişmesine yol açabilir.

Bunlar aşağıdakileri içerir:

 • yara izi
 • doku nekrozu,
 • dikiş bölgesinde kanama,
 • tromboz,
 • erektil fonksiyonun ihlali,
 • vücut ısısında artış,
 • geçmiş deneyimlerden kaynaklanan sinir bozuklukları,
 • yaraya enfeksiyon bulaşması,
 • penisin duyarlılığında azalma.

Doğru operasyon, cinsel organlarda iz ve iz kalmamasını sağlar. Bu durumda, erektil fonksiyon engellenmez. Operasyon kötü yapılırsa zorluklar ortaya çıkar.

Operasyon ne kadar tutar?

Penis büyütme ameliyatının maliyeti ne kadardır, seçilen tıbbi kurumda öğrenebilirsiniz. Fiyatlandırma politikası kliniğin prestijine ve cerrahların niteliklerine bağlıdır. Cerrahi müdahalenin türü de önemlidir.

Aşağıdaki verilere odaklanmalısınız:

 1. Falloprotetik ile penis büyütme ameliyatının maliyeti 2, 5 ile 3, 5 bin dolar arasında değişmektedir.
 2. Bir ligamentotomi için fiyat 160-1150 dolar.
 3. İmplant kullanırken, nihai maliyet malzemeye bağlıdır. Operasyon 540 $ ile 3800 $ arasında bir maliyetle gerçekleştirilebilir.
 4. Kas nakli 2–3, 5 bin dolara mal olacak.

Operasyon sadece özel kliniklerde değil, aynı zamanda kamu sağlık kurumlarında da gerçekleştirilir.

Prosedür hakkında geri bildirim

 • "Gençliğimden beri sorunumu düşünüyorum. Ama bilinçli bir yaşta olduğu için operasyona karar verdi. Beklediğim kadar kötü gitmedi. İyileşme döneminde herhangi bir komplikasyon olmadı. Lipofilling ile penis büyütme işlemi gerçekleştirildi. "
 • "Ameliyattan sonra ikinci bir rüzgar aldım. Her ikisi de sonuçtan memnun kaldık: karım ve ben. Ligamentotomiden sonra egzersizleri uzatıcı ile yapmak zorunda kaldım. İlk sonuçları dersler sırasında keşfettim. "
 • "Zaman zaman silikon implantların implantasyonu prosedüründen geçiyorum. Etkisinin yeterince uzun olmaması hoşuma gitmiyor. İleride kas nakli olmak istiyorum. Hayatının geri kalanında penisini kalınlaştırmanı sağlar. "

Erkek penis büyütme ameliyatı, parametrelerinden memnun olmayan erkekler arasında talep görmektedir. Bir cerrahi bıçağın altına girmeden önce, artıları ve eksileri dikkatlice tartmalısınız. Ameliyatın müdahalesinin uygunluğunu da belirlemelisiniz. İnternette yayınlanan videolar, işlemin algoritmasını tanımanıza izin verecektir.