Penis büyütme ameliyatı

Penisin boyutunun tam cinsel ilişki ve cinsel eşin memnuniyeti için önemli olmadığı binlerce kez tekrarlanabilir, ancak daha güçlü cinsiyetin birçok temsilcisi için bu konu çok acı vericidir. Bir erkeğin daha etkileyici bir haysiyet sahibi olma arzusu o kadar da ulaşılmaz değildir, çünkü modern estetik tıbbın cephaneliğinde konuya radikal bir çözüm için bir yöntem vardır - uzunluğunu veya kalınlığını artırmak için cerrahi bir operasyon. penis.

Geri kalan yöntemler (donanım, ilaç, meme ucunun büyütülmesi), etkili olarak konumlandırılmalarına rağmen, çoğu durumda sonuç tatmin edici değildir. Radikal, cerrahi yöntem %100 başarı garantisi verir.

penis büyütme ameliyatı aletleri

İşlem haklı olduğunda

Bir erkeğin penisini büyütme arzusu, bir operasyona karar vermede esastır. Her ne kadar aslında plastik cerrahi kliniğine bu amaçla gelen müşterilerin çoğunun genital organın boyutunu düzeltmesine gerek yoktur.

Erkek genital organının uzunluğu ve kalınlığı konusunda katı sınırlar yoktur. Ereksiyon halindeyken yetişkin bir erkeğin penisinin uzunluğunun 8 cm'den az olduğu durumlar dışında. Bu fenomene mikropenis denir ve cerrahi yöntemlerle penis büyütme için geçerli bir endikasyondur.

Plastik cerrahi erektil disfonksiyon tedavisi değildir ve ereksiyon halindeki penisin ameliyattan sonra nasıl duracağını etkilemez.

Bir takım fizyolojik ve morfolojik problemler için penisin boyutunun ve şeklinin cerrahi olarak düzeltilmesi gerçekleştirilir. Bu nedenle, tıbbi nedenlerle, penis sürüklenme ameliyatı aşağıdaki ağrılı durumlarda yapılır:

 • maruz kalınan travmanın sonuçları;
 • konjenital patolojiler (hipospadias, episapia);
 • Peyronie hastalığı.
operasyonel büyütme için bir gösterge olarak penisin eğriliği

Fonksiyonel göstergeler şunları içerir:

 • yaşlanan adam sendromu;
 • penisin daha ince hale gelebileceği deri altı yağ eksikliği;
 • organ dokularının esnekliğinde azalma.

Ek olarak, penis büyütme ameliyatının tavsiye edilebilirliğine karar verirken, bazı durumlarda hastanın psikolojik bozukluğu - penil dismorfofobi veya mikropenis sendromu - nedeniyle estetik endikasyonlar göz önünde bulundurulur. Böyle bir durumda, penisin boyutunu değiştirme operasyonu ancak bir psikoterapistin çalışması olumlu sonuçlar vermemişse yapılır.

Penis uzunluğu düzeltme yöntemi

İlk konsültasyonda doktor hastaya penisin plastik cerrahisi için hangi yöntemin kullanılabileceğini, operasyonun nüanslarını, cerrahi manipülasyonların ne kadar süreceğini, rehabilitasyonun ne kadar süreceğini söyler. Cerrahiye kontrendikasyonları dışlamak için bir ön muayenenin önemi tartışılmıştır. Olası komplikasyonlar, yan etkiler, tıbbi tavsiyelere uymazsanız hangi olumsuz olayların ortaya çıkabileceği konusuna kesinlikle değinilmiştir.

İlk randevuda organizasyonel konular da tartışılır, yani penis büyütme operasyonunun maliyeti ve iyileşme dönemindeki yaklaşık tedavi maliyeti.

Penis boyunu uzatmak için genellikle ligamentotomi yöntemi kullanılır. Teknoloji, organın anatomik yapısının özelliklerine dayanır ve corpora cavernosa'nın kasık kemiğine tutturulduğu süspansiyon bağlarının kesilmesinden oluşur. Penisin uzunluğu, iç kısmının serbest kalmasıyla artar.

Penis büyütme operasyonu genel anestezi altında yapılır. Cerrahi manipülasyonlar yaklaşık bir saat sürer ve aşağıdaki gibidir:

 • kasık bölgesindeki ameliyat alanı antiseptik ile tedavi edilir ve steril bir cerrahi peçete ile kaplanır;
 • cerrah cildi keser ve penisi kasık kemiğine bağlayan bağdan geçer;
 • kesi katgüt (emilebilir cerrahi dikişler) ile dikilir;
 • yara bölgesine steril bir bandaj uygulanır.
penis büyütme ameliyatı sonrası uzatma

Böyle bir penis plastisinden sonra hasta, sağlık personelinin 24 saat gözetimi altında olduğu 3-5 gün hastanede kalır. Ligamentotomi yöntemini kullanarak penisin boyutunu artırma işlemi, penis yapısının fizyolojik özelliklerine bağlı olarak başlangıç uzunluğuna 2 cm'den 6 cm'ye eklemenizi sağlar. İyileşme döneminde ve en olumlu sonucu elde etmek için hastaların özel bir ataşman - bir genişletici takması gerekir.

Penis kalınlığını artırmak için cerrahi yöntemler

Penis kalınlaştırma ameliyatı, organ uzunluğunu artırmayı amaçlayan cerrahi tekniklerden teknolojik olarak daha zor ve zaman alıcıdır. Komplikasyon riskleri çok daha yüksektir, bu nedenle hastanın rehabilitasyon döneminde klinikte hastanede kalması 10 veya daha fazla gün sürer. Buna göre böyle bir penis büyütme operasyonunun maliyeti biraz daha yüksektir.

Penis şaftının çap olarak cerrahi olarak büyütülmesi, hastanın kendi donör dokularının organ derisinin altına aktarılması veya penise yapay materyallerin yerleştirilmesi ile gerçekleştirilir. İmplant olarak yağ ve kas dokuları, özel jeller, dolgu maddeleri, biyolojik olarak parçalanabilen matrisler kullanılmaktadır.

Örneğin lipofilling, erkek genital organını çap olarak büyütmek için yapılan minimal invaziv plastik cerrahi, gövde derisinin altındaki yağ dokusunun transferidir. Hastanın kasık bölgesinden liposuction yapılarak gerekli miktarda donör materyal alınır. Yağ, özel bir teknoloji kullanılarak işlenir ve daha sonra gövdenin tüm uzunluğu boyunca penisin derisinin altına enjekte edilir.

Lipofilling sayesinde penisin çapı 1-2 cm artar, sonuç 1. 5-2 yıl sürer. Daha sonra erkeğin isteği üzerine işlemi tekrarlayabilirsiniz. Benzer şekilde, estetik tıp kliniğinde, bir gluteal deri altı yağ dokusu kompleksi kullanılarak penisin çapında cerrahi bir artış gerçekleştirilir.

Kas dokusu naklinin avantajı, operasyonun penisin kalınlığını 2 cm'den fazla artırabilmesidir. Yöntemin dezavantajı daha fazla travma, uzun bir rehabilitasyon süresi ve yüksek derecede yan etki riskidir.

Olası komplikasyonlar

Rehabilitasyon ve iyileşme sürecinde estetik cerrahi sırasında hatalar yapıldıysa veya hasta tıbbi tavsiyelere uymadıysa, çeşitli komplikasyon riski artar. İlk 1-2 ayda, ameliyat edilen bölgede kanama, yara enfeksiyonu, peniste uzun süreli şişlik, ereksiyon halinde ağrı, penis başında hassasiyet azalması görülebilir.

bir erkek, ameliyatlı bir penis büyütmeden sonra zayıf bir güce sahiptir.

En yaygın geç komplikasyonların listesi şunları içerir:

 • ereksiyon açısının ihlali (ileri veya aşağı eğimli);
 • sürtünmeler sırasında penisin kararsızlığı;
 • penis şaftının kısaltılması;
 • organın eğriliği ve / veya deformasyonu;
 • erektil disfonksiyon;
 • implantların çözünmesi veya donör materyalin nekrozu;
 • başın hassasiyetinin ihlali.

Bu tür olaylarla yüzleşmemek için doktor seçimine dikkatlice yaklaşmak gerekir. Plastik cerrahi, cerrahın operasyonları yürütme tekniğinde sorumlu, doğru ve akıcı olmasını gerektiren karmaşık teknikler kullanır. Vücudunuzun manipülasyonunu yalnızca estetik tıp alanında kendilerini iyi tarafta kanıtlamayı başarmış uzmanlara emanet edebilirsiniz.