Penis büyütme operasyonları, ligamentotomi, falloplasti ve diğerleri

Birçok erkek cinsel organlarının büyüklüğünden endişe duyar. Bazıları oldukça küçük olduğunu düşünüyor ve bu nedenle onu artırmak için çeşitli yöntemler arıyorlar. Bugün penisi uzatmanın birçok farklı yolu var. Penis boyu ortalamanın biraz altında ise ameliyatsız olarak uzatılabilir. Ancak bazı patolojilerden dolayı küçükse, o zaman bir ligamentotomi yapılır.

Penis büyütme ameliyatı ne kadara mal olur?

Ameliyatı gerçekleştirmeden önce penis büyütme ameliyatının ne kadara mal olduğunu bulmanız gerekir. Bir operasyonun nihai maliyeti birçok farklı faktörden oluşur.

Bazı erkekler ligamentotomiden rahatsız olur ve lipofilling yapar. Bu tip falloplasti biraz daha pahalıdır.

Penis büyütmenin ne kadara mal olduğunu öğrendikten sonra fiyatına en uygun ameliyatı seçebilirsiniz.

Ameliyat ne zaman yapılır

Operasyonu gerçekleştirmeden önce, bir adam kararından ve bu prosedüre duyulan ihtiyaçtan tamamen emin olmalıdır. Bazı adamlar, ihtiyaçları olmasa bile kendilerine cerrahi bir büyütme yaptırmak için kliniğe giderler. Tabii ki, penisi cerrahi olarak büyütmek istiyorsanız, her durumda yapabilirsiniz.

Ancak, uyarılma sırasında boyutu 8-9 cm'yi geçmiyorsa bunu yapmanız önerilir. Bu tür rakamlar, bir erkeğin mikropenisi olduğunu ve sadece penis büyütme ameliyatı geçirmesi gerektiğini gösterir.

adam büyütme operasyonundan önce penisin boyutunu ölçtü

Ancak falloplastinin yapılmasının tek nedeni bu değildir. Sadece ameliyatla çözülebilecek fizyolojik problemler de vardır. Bunlar şunları içerir:

 • hipospadias ve diğer konjenital patolojiler;
 • Peyronie hastalığı;
 • peniste ciddi yaralanma.

Erkekliğin boyutunu etkileyebilecek birkaç işlevsel sorun da vardır:

 • düşük doku esnekliği;
 • penisi çok daha ince yapan çok ince bir yağ tabakası;
 • yaşlı adam sendromu
mutlu kadın ve adam derhal genişlemiş penis

Penis büyütme ameliyatı yapmadan önce hastanın bir psikoterapiste danışması önerilir. Mesele şu ki, bazı erkeklerde mikropenis sendromu var. Böyle bir psikolojik rahatsızlık nedeniyle, onlara organları çok küçük görünüyor.

Bazen bir psikoterapist ile iletişim yardımcı olur ve hastaların kendileri ameliyat olmayı reddeder.

Operasyonun özellikleri

İşlemi gerçekleştirmeden önce, bu prosedürün özelliklerini tanımanız önerilir.

Falloplasti, gizli kısmını çıkararak penisi uzatmanıza izin verir. Böyle bir operasyonun özü aşağıdaki gibidir:

 • tutma bağının diseksiyonu nedeniyle penis uzar;
 • cilde, bağ dokularının gelişimini birkaç kez hızlandıran özel bir biyopolimer matrisi verilir;
 • operasyondan sonra hücre yenilenmesi hızlanacak ve bu da boyutu etkileyecektir.

Erkek büyütme ameliyatı tamamlandığında yeni bir penis pozisyonu oluşacaktır. Bu nedenle penisin pozisyonunu düzeltmek için bir uzatıcı kullanmak biraz zaman alacaktır. Uzatıcıyı bırakırsanız, zamanla penis önceki konumuna döner ve operasyon herhangi bir sonuç getirmez.

Cerrahi yöntemin penisi sadece uzatmakla kalmayıp daha da kalınlaştırdığı bilinmektedir. Bu birkaç yolla yapılır:

büyütme ameliyatı sonrası penis ölçümü
 • Penis derisinin altındaki karından rektus kasının girişi. Birçok doktor kalınlaşma için bu yöntemi kullanır. Bu yöntemin avantajları, operasyon sırasında kendi dokusunun kullanılmasıdır. Kan dolaşımını bozmaz ve hemen kök salmaktadır. Bununla birlikte, prosedür çok pahalı olduğu için, bu tür birçok falloplasti korkutur.
 • Özel dolgu maddelerinin uygulanması. Bazı uzmanlar penisin kalınlığını artırmak için sentetik jeller kullanır. Bu penis büyütme lokal anestezi altında yapılmalıdır. Birçok kişi bu prosedürü geçici penis büyütme için kullanır. Çünkü 9-10 ay sonra dolgu maddelerinin tekrar cilt altına enjekte edilmesi gerekecektir.
 • Yağ dokusunun tanıtılması. Yağ dokusu ile penis büyütme erkekler arasında popülerdir. Enjekte edilen doku sonunda derinin altına yerleşir ve bu da penisin önemli ölçüde kalınlaşmasına neden olur.
 • Bir biyokollajen matrisinin uygulanması. Ameliyattan sonra corpora cavernosa sayısı artar. Sonuç olarak, bu penisin çapını arttırır.
 • Falloprotezler. Operasyon sırasında hastaya yapay bir protez implante edilir. Bu tip falloplasti, hastaların cinsel işlev bozukluğu ile ilgili sorunları olduğunda yapılır. Oldukça sık, hasta daha önce metoidioplasti geçirmişse, falloprotezler yapılır.

operasyon nasıl gidiyor

Penisi büyütmek için yapılan plastik cerrahi, önceden aşina olunması önerilen birkaç ardışık aşamada gerçekleşir.

Hazırlık

Ameliyata başlamadan önce ön tıbbi muayeneler yapılır. Bu, kontrendikasyon olmadığından emin olmak için yapılır.

Bu nedenle hastanın önceden üroloğa gitmesi, idrar ve kan testlerinden geçmesi gerekir.

Rh faktörü ve kan grubunu belirlemek için bir kan testi yapılır. Aynı zamanda hepatiti ve HIV enfeksiyonu varlığını da dışlar. Cerrah, muayene aşağıdakileri ortaya çıkarırsa, fallusu büyütmek için ameliyatı reddedebilir:

 • onkoloji;
 • şeker hastalığı;
 • zayıf kan pıhtılaşması;
 • yüksek tansiyonun eşlik ettiği ağırlaştırılmış kronik hastalıklar;
 • genitoüriner sistem ile ilgili sorunlar;
 • enfeksiyonlar.

Tüm muayenelerden geçilir ve herhangi bir sorun bulunmazsa, bir cerrah yardımıyla penisin büyütülmesi mümkün olacaktır.

Prosedürün yürütülmesi

Ligamentotomi genel anestezi altında yapılır, bu nedenle hasta önce uyutulur. Cerrahın ameliyatı gerçekleştirmek için yaklaşık 40-50 dakikası vardır. Bu süre zarfında, skrotumun yakınında dikkatlice bir kesi yapmalıdır. Çoğu doktor, görüşü birkaç kat artıracağı için Y şeklinde bir kesi yapar. Modern kliniklerde, bir endoskop kullanılarak ligamentotomi yapılır. Bu durumda kesiler çok küçük yapılır.

seksi adam penisini hemen büyüttü

Gelecekte, operasyonun seyri kullanılan tekniğe bağlı olacaktır. Klasik yöntem kullanılıyorsa, doktor organın iç kısımlarını dışarı çıkarmak için bağlantıları kesecektir. Daha sonra tüm bunlar bir aspiratör ile sabitlenir ve işlem sona erer.

Bazı kişiler penisini klasik yöntemle büyütmek istemez ve ikinci yöntemi tercih eder. Özü, cerrahın penise yerleştireceği hastanın yağının uygulanmasında yatmaktadır.Bu teknik oldukça karmaşıktır ve bu nedenle bu prosedürü gerçek bir profesyonele emanet etmek daha iyidir.

Operasyonu daha ayrıntılı tanımak için her şeyin ayrıntılı olarak gösterileceği bir video izleyebilirsiniz.

Operasyon verimliliği

Henüz itibarını artırmamış birçok erkek, böyle bir prosedürün etkinliği ile ilgilenmektedir. Sonucu doğru bir şekilde tahmin etmek imkansızdır. Ancak bazıları penislerinin 2-4 cm uzadığını iddia ediyor, bu tamamen kişinin kendisine ve fizyolojik özelliklerine bağlı.

Uzatıcı takmak da ligamentotomi sonucunu etkileyebilir. Rehabilitasyon döneminde takan kişiler penis boyunu 6 cm uzattıklarını iddia ederler, bu nedenle cerrahi büyütme sonrası bu cihazı takmak zorunludur. Sulandırıcıyı en az iki ay kullanmak gereklidir. Aynı zamanda, günde sadece birkaç saat giymeniz gerekir.

Uzatıcı, yanlışlıkla fallusa zarar vermemek için çok dikkatli kullanılmalıdır. İlk haftalarda penisi çok fazla çekmeyin.

Cihazı takarken güçlü bir ağrı ortaya çıkarsa, genişletici hafifçe gevşetilmelidir. Fikstür üzerindeki gerilim kademeli olarak arttırılabilir.

komplikasyonlar

Operasyon geçtikten sonra, hoş olmayan sonuçlar ortaya çıkabilir. Plastik cerrahi sadece gerçek uzmanların çalışması gereken bir alandır. Fallusu büyütme prosedürü deneyimsiz bir doktor tarafından gerçekleştirildiyse, komplikasyon olasılığı vardır. İlk aylarda yara enfeksiyonu ve şiddetli kanama olabilir. Bazı hastalar penisin daha kötü durmaya başladığından şikayet eder.

Zamanla, yukarıdaki sorunlar şunları ekleyebilir:

 • başın duyarlılığında bozulma;
 • fallus deformasyonu;
 • ereksiyon açısında değişiklik;
 • doku nekrozu.

Bu komplikasyonlardan herhangi biri ortaya çıkmaya başlarsa, hemen bir doktora danışmalısınız.

Diğer büyütme yöntemleri

Erkekliği uzatmanın daha basit yöntemleri de vardır. Bunu yapmak için şunları kullanabilirsiniz:

kadın, erkeğin penisinin hızla büyümesine şaşırır
 • Jelqing. Bu tekniği kullanma şeması oldukça basittir. İlk olarak, strese hazırlamak için penisi biraz ısıtmanız gerekir. Bu, ılık su veya düzenli ovalama ile yapılabilir. Fallus ısındığında, tamamlanmamış bir ereksiyon durumuna getirilmesi gerekecektir. Daha sonra penisin tabanı, yavaş yavaş başa doğru hareket ettirilmesi gereken başparmak ve işaret parmağının etrafına sarılır. İşlem 10 dakika içinde gerçekleştirilir.
 • Vakum pompası. Bazı erkekler fallusu uzatmak için özel pompalar kullanır. Böyle bir cihazın yardımıyla, ereksiyon üzerinde olumlu bir etkisi olan ve iktidarsızlıktan kurtulmaya yardımcı olan kan dolaşımı iyileştirilebilir. Vakum pompası kullanan çoğu erkek, penisini uzatmalarına yardımcı olduğunu iddia ediyor.

Çözüm

Penislerinin büyüklüğünden memnun olmayan bazı erkekler penis uzatma ameliyatını düşünürler. Cerrahla iletişime geçmeden önce, gerekli olduğundan emin olmak için ligamentotomi operasyonunun özelliklerini tanımanız önerilir. Bunu yapmak için, örneğin prosedürün nüanslarını açıklayan bir video izleyebilirsiniz.