Penis büyütme yöntemleri

Pek çok erkek penislerinin boyutunu sevmez, bu da onları genellikle penisi uzatmak ve kalınlaştırmak için farklı yöntemler kullanmaya iter. Tıp, penisin başını büyütmek için çeşitli yöntemler sunar.

Ne zaman artırmak gerekir?

glans penisi nasıl büyütülür

Penis başının büyüklüğü her erkek için bireyseldir. Bu göstergenin bir standardı yoktur. Penisin normal boyutunun 14-16 cm olduğuna inanılır, bunlardan 3-4 santimetre kafaya atanır. Bu tür boyutların varlığında, bir erkek samimi yaşamından memnun değilse, o zaman bir doktora danışmalı ve penisin glansını büyütme yöntemlerine başvurmamalısınız.

Ancak kafadaki bir artış için bir gösterge listesi var:

 1. Anormal derecede küçük penis boyutu.
 2. Orgazma ulaşmada zorluk.
 3. Seksten yoğun hislerin olmaması.
 4. Azaltılmış kafa hassasiyeti.
 5. Ağrılı ereksiyon.
 6. Başın asimetrisi.

Ortalamanın altında bir penis boyuna sahipseniz bu konuda bir doktora danışabilirsiniz. Bu durumda kafa büyütmek için bir operasyona başvurmak gerekli değildir. Penisi muhafazakar bir şekilde uzatmaya yardımcı olmanın yolları vardır.

büyütme teknikleri

Tıp, glans penisini büyütmek için birçok yöntem sunar. Hangisini kullanacağına adam karar verir. Ancak bu konuda bir doktora danışmaya değer.

cerrahi yöntem

Erkek penisini büyütmek için yapılan ameliyat en zor yöntemdir. Vücudun implantı reddetme riski yüksektir. Ayrıca operasyon uzun hazırlık ve rehabilitasyon gerektirir ve ayrıca çok sayıda yan etkisi vardır.

Cerrahi müdahale, penisin dokularına yastık gibi görünen özel bir matrisin sokulmasından oluşur. Yardımı ile başın hacmi genişler. Operasyon karmaşık, ancak oldukça etkili.

Dikkat!İmplantın reddedilmesi durumunda peniste iltihabi bir süreç gelişme ve dokularında nekroz başlama olasılığı vardır.

Jel enjeksiyonu

penis başını büyütmek için enjeksiyon

Alet penisin içinde kalınlaşır, bu da sünnet derisinin gerilmesine yardımcı olur.

Teknik oldukça etkilidir, penisi hızla büyütmeye yardımcı olur. Jelin ana maddesi hyaluronik asittir. Vücut bunu iyi tolere eder, bu nedenle tedavi kısa sürede gerçekleştirilir, yan etkilere neden olmaz.

Jel maddesinin eklenmesinden sonra, sünnet derisinin altında bir hyaluronik asit tabakası oluşturulur. Jel enjeksiyon yoluyla uygulanır. Alet penisin içinde kalınlaşır ve bu da sünnet derisinin gerilmesine yardımcı olur.

Jelin uygulanmasından sonra, bir adam aşağıdaki gibi tezahürleri fark edebilir:

 • şişkinlik
 • Ağrı sendromu.
 • Cildin kızarıklığı.

Bu tür belirtiler hızla kaybolur ve ciddi sonuçlara yol açmaz.

Bu yöntemin de önemli bir dezavantajı vardır. Hyaluronik asidin kademeli olarak emilmesinden oluşur. Zamanla, madde dokular tarafından emildiği için katman azalır. Ancak bu yöntem çok etkilidir ve minimum sayıda yan etkiye sahiptir.

İlaçlar

Penis büyütme ilaçları genellikle hormonları içerir. Bu nedenle, genellikle vücutta hormonal dengesizliğe yol açarlar. Endokrin sistemin işlev bozukluğu, olumsuz sağlık sonuçları doğurur. Bu nedenle penisi büyütmek için ilaçlar nadiren kullanılır.

Bu tür fonlar uzun süredir kullanılmaktadır. Aksi takdirde istenilen etki elde edilemez. Genellikle, ilaçların etkinliği, kabulün başlamasından sadece altı ay sonra fark edilir hale gelir. Bu tür ilaçların çok sayıda kontrendikasyonu ve yan etkisi vardır.

Jimnastik ve masaj

penis başını artırmak için egzersiz yapan erkek

Erkek genital organını büyütmek için herhangi bir yönteme başvurmadan önce bir uzmana danışmalısınız.

Organın masajı evde penisin büyütülmesine yardımcı olur. Evde kendin yapmasına izin verilir. Prosedürün etkinliğini arttırmak için bir jel kullanılır. 15 dakika boyunca penise masaj yapılması gerekir.

Masaj şu şekilde yapılır:

 1. Jel, erkek organın tüm uzunluğuna uygulanır.
 2. Penisi kusurlu bir ereksiyona getirirler.
 3. Organı parmaklarınızla tabandan kavrayın.
 4. Penisi tabandan aşağıya doğru yönlendirin.

Erkeklere penise masaj yapmanın yanı sıra özel bir egzersiz yapmaları tavsiye edilir. Ereksiyon halinde gerçekleştirilir. Parmaklar kafayı sıkıca sıkar, bu durumda penis sertleşene kadar kalır. Bundan sonra, birkaç saniye ara verin ve egzersizi tekrarlayın.

Ayrıca ereksiyon halindeki penisin mümkün olduğunca yukarı kaldırılması tavsiye edilir. Penis başını artırmak için de böyle bir egzersiz yapabilirsiniz: bir sandalyeye oturun, bacaklarınızı yanlara doğru açın ve bir penisle uyluklarınıza vurun. Hareketler güçlü olmalı, ancak ağrılı olmamalıdır. Penisin kendisi ereksiyon halinde olmamalıdır.

Penis büyütme amaçlı jimnastik ve masajın sonuç getirmesi için aşağıdaki önerilere uyulması gerekmektedir:

 • Düzenli egzersiz.
 • Hoş olmayan hisler ortaya çıkarsa jimnastik ve masaj yapmayın.
 • Egzersiz yaparken ve penise masaj yaparken yumuşatıcı bir jel uygulayın.

Jimnastik ve masaj, ereksiyonu iyileştirmeye, penisi büyütmeye ve mahrem bölgedeki sorunları ortadan kaldırmaya yardımcı olan üreme organına kan akışını sağlamaya yardımcı olur.

Erkek genital organını büyütmek için herhangi bir yönteme başvurmadan önce bir uzmana danışmalısınız. Daha güçlü cinsiyetin penisin büyüklüğünden memnuniyetsizliği, bu büyütme yöntemlerinin kullanımını her zaman haklı çıkarmaz.