Penis Genişliği: Normal ortalama penis genişliği ve büyümesi

İstatistikler, penisin ortalama uzunluğunun 12 ila 17 cm olduğunu, 12 cm'den azın küçük, 18 cm'den fazla ise büyük olarak kabul edildiğini söylüyor. Penisin ortalama çevresi 11-12 cm'dir.

Bir erkek penisinin büyüklüğünden memnun olmadığını söylediğinde, her zaman penisin uzunluğunu kastetmez, genellikle genişlik kastedilir. Bu tür bilgilerle bağlantılı olarak, hangisi daha önemli, penisin uzunluğu mu yoksa kalınlığı mı sorusu ortaya çıkıyor.

Ve eğer penisin uzunluğunu arttırmaya yardımcı olan yollar varsa, o zaman organın kalınlığı da arttırılabilir. Hangi yöntemin penisi daha kalın hale getirmeye yardımcı olacağını bulmaya değer mi?

Ortalama penis kalınlığı

Seksologlar, normal bir erkek penisin çevresinin 10 ila 16 cm arasında olması gerektiğini savunurlar. Bu durumda kalınlık, penisin ortasında ölçülen çevreyi ifade eder.

Bilimsel araştırma uygulamaya dayalıydı, bu nedenle birkaç gönüllü üzerinde ölçümler yapıldı. Penis ereksiyon halindeyken ölçüldü. Bu nedenle, araştırma aşağıdaki verileri göstermiştir:

 1. 7 cm'den az - %3.
 2. 7, 7 ila 8, 6 cm - %1.
 3. %8, 7'den %9, 9'a - %7.
 4. 10 ila 11, 1 cm - %23.
 5. 12, 5'ten 13, 6'ya - %35.
 6. 13, 7 ila 15 cm - %7.
 7. 15 cm'den fazla - %0. 55.
büyütme öncesi penis ölçüm bandı

Bir üyenin şu ya da bu adam için ne kadar uzun olması gerektiğini daha spesifik olarak söylemek mümkün değil. Penisin uzunluğu gibi kalınlığı da cinsel organların gelişimini etkileyen birçok faktöre bağlıdır.

Seksologların dediği gibi, penis hem erkeğe hem de partnerine uygun boyutta olmalıdır. Bununla birlikte, birçok erkek penislerini kalınlaştırmanın bir yolunu bulmaya çalışarak bu ifadeye katılmamaktadır.

Genişlik neden önemlidir?

Penis kalınlığının önemini kanıtlamak için kadın yapısının fizyolojik özelliklerini biraz araştırmak gerekir:

 • Tıbbi istatistiklere göre ortalama vajina uyarılmadığında 7-13 cm uzunluğundadır.
 • Kadın vajinasının derinliği genetik olarak oluşur ve eş sayısından ve kadının cinsel aktivitesinden etkilenmeyen bireysel bir özelliktir.
 • Uyarılma anında, kadın cinsel organları hafifçe yukarı doğru hareket eder, bunun sonucunda vajinanın derinliği artabilir (uzunluğu 12 ila 19 cm arasında değişebilir), sonuç olarak bu süreç elastikiyet ve sıkılığa neden olur. vajina.
 • Bu özelliğinden dolayı, bir erkeğin büyüklüğü ne olursa olsun, penis vajinanın dokularına sıkıca sarılır.

Doktorlar, bir kadının orgazmının penisin uzunluğundan değil, penisin sıkışmasının sıkılığından etkilendiğini tespit ettiler. Yani fallus uzun ama ince ise vajina bu parametrelere uyum sağlayacaktır, ancak vajina duvarlarının çevresinin yoğunluğu maksimum olmayacak ve bu nedenle orgazma ulaşmak daha zor olacaktır.

Bütün bunlardan, kalınlığın uzunlukla aynı öneme sahip olduğu sonucuna varabiliriz.

Uzun ve ince bir penis, bir partnere çok az zevk verecektir ve kısa ve kalın bir penis, tüm bölgeleri aynı anda uyaramayacaktır. Bu nedenle, her şey orantılı olmalıdır.

Artan penis kalınlığı

Erkekliğin çevresini arttırmak için vakum pompası adı verilen özel bir cihaz kullanabilirsiniz. Pompa, özel bir şişe, bir pompa ve bir armuttan oluşur (ikinci kısım daha ucuz modellerde bulunur). Bir vakum pompasının çalışma prensibi aşağıdaki gibidir:

 1. Üye bir silindire yerleştirilir.
 2. Fazla hava cihazdan dışarı pompalanır, penisin genişlemesini doğrudan etkileyen bir azaltılmış basınç bölgesi oluşturulur.
 3. 5 dakikalık bir işlemden sonra penis, normal ereksiyon durumuna göre birkaç kat daha uzun ve kalın hale gelir.
 4. Bu etki birkaç saat sürecektir.
penisin genişliğini artırmak için vakum pompası

Kesinlikle, pompalamanın sonucu kısa ömürlüdür, pek çok erkek birkaç ay boyunca her gün bir pompa ile antrenman yapmayı tavsiye eder.

Bu tür yükler günlük olarak penise uygulanırsa, zamanla "çalışmayan" kılcal damarlar gelişecek, bunlar da kanla dolacak ve bunun sonucunda penisin uzunluğu ve kalınlığı 1 artacaktır. -2 cm.

Bir ömür boyu süren anında sonuçlar beklemeyin. İstenilen santimetreyi elde etmek için her gün, hatta günde birkaç kez yapmanız gerekecek.

Birçok erkek, yeni başlayanlara böyle bir antrenmana penis büyütme için özel bir merhem eklemelerini tavsiye eder, bu da penise daha güçlü bir kan akışını kışkırtır, iki yönde hızlı büyümesine katkıda bulunur.

Penisin kalınlığını artırmak için egzersizler

Penisi büyütme yollarıyla ilgilenen erkeklerin her biri Jelqing tekniğine aşinadır - özel bir egzersiz seti. Bu teknik, özel eğitimler yoluyla, erkeklik kalınlığının artmasına yardımcı olur.

Yani, egzersizin temel koşulları:

 • Ereksiyon halinin seviyesi %25 ila %50 arasındadır.
 • İstenen yaklaşım sayısı 5.

Penis büyütme dersi verme tekniği:

 1. Sağ el, sanki adam onu geri çekmek üzereymiş gibi penisin başının tabanına yerleştirilir.
 2. Sol elinizin birkaç parmağını fallus tabanının altına yerleştirin.
 3. Penisi parmakların üzerinde bükün, bu pozisyonda 30 saniye kilitleyin.
penisin genişliğini artırmak için egzersizler

Önemli noktalar: Bu antrenmanı penisi her yöne bükerek yapmanız gerekir; egzersiz yoğunluğu zamanla artar; Sonraki her antrenmanda, penisi bükmek için farklı sayıda parmak kullanın.

Boşalma sırasında penis mümkün olduğunca kanla dolması ve yumuşak dokularının maksimum boyuta ulaşması nedeniyle egzersizin mastürbasyon ile tamamlanması önerilir.

İlk sonuçlar bir aylık yoğun bir eğitimden sonra görülebilir. Bir erkek penis büyüme sürecini hızlandırmak isterse, başka bir yardımcı yönteme ihtiyacı olacaktır - elde edilen sonuçları pekiştirmeye ve orijinal uzunluklarına geri dönmelerini önlemeye yardımcı olacak bir penis büyütme kremi.

Klitoral toplarla penis büyütme

Cerrahi müdahalenin penisi bir kez ve herkes için büyütmenize izin verdiği bilinmektedir, ancak daha güçlü seks için her zaman kabul edilemez olan radikal bir yöntemdir.

Bunu göz önünde bulundurarak klitoral toplar yardımıyla penisin kalınlığını artırmak mümkündür.

Bu prosedürün özellikleri:

 • Penisi lokal olarak büyütmenin basit ve ucuz bir yolu.
 • İşlem lokal anestezi altında yapılır.
 • Topların sayısı, şekli ve boyutu ayrı ayrı seçilir. Doktor sadece genital gövdeye yerleştirilmelerini tavsiye edebilir.

Böyle bir müdahale, erkek haysiyetini hızla arttırmaya, ortakların cinsel yaşamını çeşitlendirmeye yardımcı olacaktır. Buna ek olarak, bir erkeğin partnerine unutulmaz bir deneyim sunabilmesinin nedeni toplardır. Prosedür nasıl uygulanıyor:

 1. Cerrah, deri altından topların implante edildiği özel bir tünel oluşturur.
 2. Oluşan yara iki tabaka halinde dikilir ve topların deri altında dolaşması ihtimali ortadan kalkar.
 3. Rehabilitasyon süresi yaklaşık bir haftadır.

Bu prosedür kendini iyi kanıtlamış, penisin doğal inceliğini düzeltmenize izin veren etkili ve güvenli bir tekniktir.

Sonuç olarak penis bir erkeğe yakışmıyorsa bu sadece mümkün değil aynı zamanda savaşmak da gereklidir diyebiliriz. İstenilen sonuçları ve santimetreyi elde etmenize yardımcı olacak birçok seçenek vardır. Ana şey başarıya inanmaktır ve sonuç kesinlikle orada olacaktır.