Ligamentotomi: tekniğin açıklaması. Hasta incelemeleri, öncesi ve sonrası fotoğrafları

Ligamentotomi, erkek penisinin dış kısmının büyütüldüğü plastik bir ameliyattır. Bu, kavernöz cisimlerin deri altı kısmını kasık bölgesinde tutan bağların kesilmesi nedeniyle olur. İşlem sonrasında penis uzar ve ameliyat bölgesinde yeni bağ dokuları oluşur. Ligamentotomi, basit ve güvenli bir penis büyütme tekniğidir. Penis protezi, donanım penis büyütme ve pahalı ilaçların kullanımı için mükemmel bir alternatiftir.

Fallus'un cerrahi genişlemesinin özellikleri

Doktorlar, üç durumda penisin ligamentotomisine başvurmayı önerir:

 • fallusun uzunluğu 12 santimetreden az olduğunda ve adam samimi yaşamda zorluklarla karşılaştığında;
 • üye yaşla birlikte azalmaya başladığında;
 • bir kişi penisinin büyüklüğünden memnun olmadığında ve karşı cinsle normal ilişkilere müdahale eden psikolojik rahatsızlıkla karşı karşıya kaldığında.

Ayrıca ameliyat endikasyonu bir mikropenis, penis travması ve fibrozdur.

Ne gibi sonuçlar beklenebilir?

Bu tekniği seçerken, vakaların %100'ünde penisin boyutunun artmasına yardımcı olduğunu bilmelisiniz, ancak nihai sonucun ne olacağı ancak ameliyattan sonra bilinecektir. Bu, hastanın vücudunun bireysel özelliklerinden veya daha doğrusu penisinin yapısından kaynaklanmaktadır. Ameliyattan sonra bazı erkekler +1. 5 santimetre alırken, diğerlerinde fallus 3 cm veya daha fazla artar.

büyütme ameliyatı öncesi ve sonrası penis ölçümü

Ligamentotomi. Fotoğraflar öncesi ve sonrası

Kontrendikasyonlar

Kasık bölgesindeki bağ diseksiyonu spinal anestezi kullanımını gerektirir. Bu durumda erkek vücudunun belinin altında yer alan tüm bölgelerinin hassasiyetini kaybeder. Bu ağrı kesici yöntem, yakın zamanda çok kan kaybetmiş veya anesteziklere alerjisi olan kişiler için uygun değildir. Ayrıca, bu tür patolojilerde spinal anestezi kontrendikedir:

 • kalp hastalığı;
 • kafa içi basınç;
 • kan pıhtılaşma bozukluğu;
 • nevraljik ve zihinsel hastalıklar.

Operasyonun kendisi, zührevi veya ürolojik enfeksiyonlardan muzdarip erkekler ve en yüksek yaş kategorisine (60 yaş üstü) ait olanlar için uygun değildir. Ek olarak, düzleştirilmiş bir koronal sulkus, üretral kanalda polipler ve onkoloji varlığında prosedürün terk edilmesi gerekecektir.

Önemli! Herhangi bir nedenle ligamentotomi kontrendike ise, o zaman alternatif bir donanım - fallus germe kullanabilirsiniz. Bunu yapmak için bir genişletici satın almanız gerekir.

Sualtı kayaları

Plastik cerrahların ligamentotomiyi güvenli bir prosedür olarak adlandırmasına rağmen, birçok olumsuz sonuca yol açabilir. Hastaların en sık karşılaştığı sorun kasık bölgesinde deri altında oluşan iltihaplanmadır. Genellikle bu, cerrahi aletin yetersiz sterilizasyonu veya tıbbi personelin deneyimsizliği nedeniyle olur.

Tekniğin diğer dezavantajları şunlardır:

 • ağrılı ilişki;
 • uzun ve nahoş bir rehabilitasyon dönemi;
 • dikişlerin yüksek takviye olasılığı;
 • idrar yapma zorluğu;
 • zayıflamış ereksiyon (ameliyattan sonraki ilk ay).

Prosedür için hazırlık

Penisin ligamentotomisi, hastanın muayeneden geçmesi gereken cerrahi bir müdahaledir. O atandı:

 • genel kan analizi;
 • göğüs florografisi;
 • EKG;
 • anestezik ilaçlar için alerji testi;
 • kalbin kardiyogramı;
 • genel idrar analizi;
 • Pelvik organların ultrasonu (penis veya skrotumun anormal gelişimi şüphesiyle).

Adam ayrıca bir psikolog ile konsültasyon için sevk edilir. Bu, prosedüre kontrendikasyon olan zihinsel anormallikleri belirlemek için gereklidir.

Hastanın sağlığı normalse, kendisine hazırlık prosedürlerinin bir listesi verilir. Bu liste aşağıdakileri içerir:

 • ameliyattan bir gün önce alkol veya uyuşturucu almayın;
 • sabah, kliniğe gitmeden 5-6 saat önce içmek ve yemek yemek yasaktır;
 • operasyonun arifesinde, kendinizi sıraya koymanız gerekir - kasık bölgesini tıraş edin ve banyo yapın.

Doktorlar ayrıca ameliyattan 2-3 gün önce güçlü ilaçlar almamanızı tavsiye eder. Bu öncelikle antikoagülanlar için geçerlidir - kanın pıhtılaşmasını engelleyen ilaçlar.

Listelenen ilaçlardan herhangi birini almayı geçici olarak durdurmak mümkün değilse, bu önceden doktora bildirilmelidir.

Penis büyütme ameliyatı nasıl yapılır?

Operasyonun süresi sadece 15-20 dakikadır. Kasık bağlarının kesilmesi prosedürü aşağıdaki şemaya göre gerçekleştirilir:

 1. Hastaya spinal anestezi verilir ve sağlık personeli tepkisini izler;
 2. Alt vücut hissizleştiğinde, cerrah skrotumun yanında küçük bir kesi yapar (yaklaşık 1. 5-2 cm);
 3. Kesiğin içinden, doktor bağ bağını arar ve bir neşterle keser;
 4. Ardından cerrah penisi kabul edilebilir bir uzunluğa çeker. Bu, kavernöz dokulara zarar vermemek için yavaş ve dikkatli bir şekilde yapılır.

Penis sonuna kadar gerildiğinde, kesi dikilir ve üstüne steril bir bandaj uygulanır.

rehabilitasyon dönemi

Ameliyattan sonraki gün, hasta cinsel organlarına bir germe cihazı - sedye - konur. Bazıları buna tıbbi bir genişletici diyor, ancak ortak hiçbir şeyleri yok. Dikişler alınana kadar sedye her zaman giyilmelidir.

14-20 gün sonra, kopmuş kavernöz cisimler ve kasık kemiği arasında yeni bağ dokusu oluşumu tamamlanacaktır. Daha sonra dikişler klinikte alınır. Aynı zamanda, bir erkek sedyeden kurtulabilir, ancak doktorlar hala ameliyattan 30-45 gün sonra sedyeyi giymekte ısrar ediyor.

İyileşme döneminin sonunda, bir erkek samimiyete girebilir, ancak ilk önce "onurunuza" dikkat etmeniz gerekir. Yeni bağ dokusu hala hassastır ve sert seks sırasında zarar görebilir.

Önemli! Rehabilitasyon süresi boyunca, bir kişi plaja gitmeyi reddetmelidir. Yara iyileşene kadar halka açık bir havuzda yüzmek yaranın enfeksiyonuna ve akut inflamatuar sürecin ortaya çıkmasına neden olabilir.

Genel öneriler

Rehabilitasyon sırasında, bir erkek aşağıdaki kurallara uymalıdır:

 • samimi hijyeni izlemek ve ameliyattan sonra kalan ciltte yaraya enfeksiyonun girmesini önlemek gerekir;
 • seks yapamazsınız ve mastürbasyon veya penis büyütme için tasarlanmış cihazları (vakum pompaları, uzatıcılar, vb. ) kullanamazsınız;
 • yara izinin kremler, merhemler ve diğer kozmetiklerle tedavi edilmesi yasaktır;
 • sedye çıkarılamaz;
 • steril pansuman günde 2-3 kez değiştirilir;
 • fiziksel aktiviteyi bırakmanız ve sağlıklı bir diyete geçmeniz gerekir.

Operasyon nerede yapılır ve maliyeti ne kadardır

Ligamentotomi, herhangi bir büyük plastik cerrahi merkezinin hizmet listesine dahil edilmiştir. Şehir hastanesinde bu işlem yapılmamaktadır.

Operasyonun ortalama fiyatı, nüfusun neredeyse tüm kesimleri için düşük ve uygun fiyatlı. İstenirse hasta lipofilling yaptırabilir. Hizmetin özü, bir erkeğin uyluklarından, kalçalarından veya karnından alınan yağlarla penisin doldurulmasıdır. Bu, penisi daha kalın yapmanızı sağlayan yardımcı bir tekniktir çünkü ince ve uzun bir penis çirkindir.

Lipofillingin nihai fiyatı, müşterinin almak istediği penisin boyutuna göre belirlenir. Daha ucuz bir hizmet, hyaluronik asit enjeksiyonudur. Bu durumda, dudak büyütmede olduğu gibi, fallus derisinin altına yapay bir dolgu maddesi sokulur.

Ligamentotomi veya penil protez - ne seçilir?

Penis büyütmek isteyen erkekler için cerrahlar iki seçenek sunar:

 • falloprotez (bir silikon implantın kavernöz dokulara implantasyonu);
 • ligamentotomi.

Her iki prosedür de plastik cerrahi ile ilgilidir, ancak uygulama prensibi birbirinden farklıdır. Doktorlara göre birbirlerine alternatif olarak adlandırılabilirler, ancak listelenen yöntemlerin her birinin artıları ve eksileri vardır. Örneğin penil protezler iyi sonuçlar verir (bazen penis 7 santimetreye kadar uzayabilir), ancak penisi eski haline döndürmek işe yaramaz ve implantın 5-6 yılda bir değiştirilmesi gerekecektir. Buna karşılık, ligamentotomi hızlı ve biraz güvenli bir prosedürdür, ancak etkisi birçok kişiye önemsiz görünecektir.

Her iki yöntem de oldukça etkilidir, bu nedenle hangi sonuçlara ihtiyaç duyulduğuna göre bir seçim yapılması tavsiye edilir. Birkaç santimetre eklemeniz gerekiyorsa, ikinci seçenek uygundur ve fallusta önemli bir artış için bir silikon implant takmaya başvurmak en iyisidir.

Hasta incelemeleri

erkek, 39 yaşında

Uzun bir süre cerrahın bıçağının altına girmeye karar verememiştim ama kliniğin web sitesindeki olumlu yorumlar ve öncesi ve sonrası fotoğrafları bu karara katkıda bulundu. Operasyon hızlı bir şekilde komplikasyonsuz tamamlandı. Beni üzen tek şey uzun süren iyileşme süreciydi. Kliniği ziyaretimden bu yana altı ay geçti. Yara iyileşti, doktor her şeyin yolunda olduğunu söyledi, ancak bazen ilişki sırasında hafif bir ağrı hissediyorum. Beni rahatsız etmiyor ama yine de rahatsız ediyor.

büyütme öncesi ve sonrası fotoğraf

adam, 26 yaşında

İki yıl önce bir ligamentotomi yaptım ve memnun kaldım. Şanslıydım, penis 4, 5 santimetre uzadı. Ondan önce bir sürü ilaç denedim, bir sulandırıcı aldım - hepsi boşuna. Benim düşünceme göre, herhangi bir yere para harcamak mantıklı değil, çok da olsa bir kez ödemek daha iyidir, ancak gerçek bir sonuç alın.

erkek, 31

Doktorlar da bana - ya protez ya da bağlarda bir kesi önerdiler. Maalesef ilkini seçtim. Sonuç olarak, bir takım hoş olmayan sonuçlarla karşılaştım. İlk olarak, implant kök salmadı. Onu çıkarmak zorunda kaldım. İkincisi, protez takılırken penisin dokuları gerildi ve çıkarıldığında penis sönük bir top gibi görünüyordu. Her şeyi yerine döndürmek için büyük bir meblağ ödemek zorunda kaldım. 3 estetik ameliyat daha vardı, lipofilling. Genel olarak, yüzlerce kez pişman oldum, hemen bir ligamentotomiye kaydolsam daha iyi olurdu.