Penis boyutu gençler

Boyut üyesi gençler vardır ortalama boyutları. Birçok çalışma, izin, çekilme formülünü orta boy. Ayarlarıyla birlikte, tespit etkileyen faktörler gelişimi penis. Ayrıntılı bilgi sağlar ve deneyimli uzmanlar.

Ortalama ölçüleri

boyut üyesi gençler

Boyut üyesi gençler tarafından belirlenir, onun uzunluğu ve çapı. Gençlerin çoğu canlı için geçerlidir sunulan konu. Çünkü bu düşünceleri boyutlarda bir organ. Uyuşmazlık, ortalama penis boyutları kışkırtır aşağılık duygusu ve aşılar genç adama kompleksleri. Tanımı orta büyüklükte yapan bilim adamları. Sayısız araştırmalar, orta boy bir erkek üyesi, ergenlik döneminde.

İçin yeterli değerlendirme parametreleri, ölçüm yapılır, uzunluğu ve kolan. Penis «okudu» istirahat, çekme ve uyarma. Önemli: boyut organı etkilemez üreme ve tatmin edici bir cinsel partner.

İstirahat penis uzunluğu 5-10 cm, heyecanlı – 12-15. Gelişmiş özellikler bir kategori büyük organ 15-18 cm ve dev – 18-24 bkz Sunulan boyutları ile karakterize penis dönemde uyarma.

İlginçtir ki, kategori vardır, küçük penis, ayarları hangi makyaj 4 cm istirahat ve 7 cm uyarıldığında. Araştırmalara göre tespit edilmiştir benzersiz durumlar uzunluk organ geçmemiştir 2,5 cm ereksiyon.

Verilen bilgiler – ortalama ve yaklaşık dosya boyutları olmayan sıkı bir norm. Uyarılma sırasında, vücut önemli ölçüde artar artan kan akışı. Bazı durumlarda oran daha fazla 2 ve daha fazla kez.

Ergenlik adamların başlar yaş 9-14 yaş. Belirli bir süre sabit ikincil cinsiyet belirtileri:

 • vücut sert kaplı saç (kapak üzerinde sabit bir yüz, penis ve koltuk altı bölgesinde);
 • sünnet aktif olarak gelişir;
 • deri, penis ve skrotum mutasyon;
 • bükülmüş testislerin artar.

Ergenlik öncesi, ayarları, penis ve onun görünümünü biraz değiştirmek. Görsel bir değişiklik olmazsa 9 yıldır, ancak bu yaş değil, sarsılmaz bir norm. Ergenlik yeteneğine sahip başlaması, daha önce olduğu gibi daha sonra.

Çoğu gençler, görünüm ve penis boyutu – önemli yaşam değeri. Bazı sapmalar daha küçük yan temsil eden gerçek bir trajedi. Adam zincirleme çalışıyor sınırlamak için karşı cinsle değil, kendi yeteneklerine. Bazı durumlarda gözlenen reddi şehrinde yüzme havuzu, sauna. Büyüdükçe sorunlar samimi bir yaşam. Cinsel ilişki yapılır sadece derin bir ışık var. Olgun yaşta bir adam sokmaya cerrahi müdahale veya çalışır yardımı artırmak jeller, kremler ve diğer cihazlar.

Doktorlar göre, üzerinde durmak ayarlarında bir cinsel organ değildir. Genel kabul görmüş normları ve seçenekleri yoktur. Her vücut farklıdır, sapmalar bir tarafa veya başka bir geçerli.

Aşağıdaki tabloda belirtilen ortalama parametreler bağlı olarak, yaş ve büyüme adamı:

Yaş Uzunluk istirahat, cm Uzunluk dönemde uyarma, cm
11 3-4,8 4,1–7,9
12 4-5,5 8-8,9
13 5,2–6,5 9-11,5
14 6,3–8 12-13
15 6,3–8 12,5–13,5
16 6,6–9 12,8–15
17 7-10,3 13-15,5
18 8,4–11,5 13,5–16

Cinsel gelişim gençler şartlı paylaşan birkaç aşamaları:

 • sahne 1 (9-12 yaş). Oran, boyutları ve görünümü üyesi değil, farklı bir tür, erken çocukluk döneminde;
 • 2. aşama. Skrotum biraz artar, yapısı değişiyor. Deri kırmızımsı bir renk kazanır;
 • sahne 3. Penis yavaş yavaş büyüyor, önce artan, daha uzun, daha sonra genişliğinde. Testisler ve skrotum değişiyor seçenekleri büyük bir şekilde;
 • sahne 4. Penis etkileyici büyüdü, yoğun bir şekilde gelişmekte kafası organ. Skrotum ve testis boyutu değişiyor, deri koyulaşır;
 • sahne 5. Cinsel organları parametrelere karşılık yetişkin bir erkek.

Boyutlar penis 14 yıl önemli ölçüde artmaktadır. Aktif değişim dış özellikleri gözlenen olgunlaşma döneminde. Tam oluşumu üreme sistemi sabit yetişkin yaş. Maksimum ayarları penis olmazsa 18 yıl, sonraki organ hemen hemen değişmez.

Tanı değeri boyutlarda penis

Ayarları penis ile ilgili yaş kategorisi ve büyümesini tanımlamak için kullanılan hormonal insan gelişimi ergenlik. Takip optimum ayarları yapılır doktorlar.

Beyler, boyut üyesi olan, önemli ölçüde daha az, genellikle hipogonadizm muzdarip. Bu durum, artış eşliğinde süt bezleri. Nedeniyle aktif sentezi vücutta kadınlık hormonlarının.

Profesör çıkardı mükemmel bir formül eşleme seçenekleri ile ilgili yaş ve büyüme bir genç. Alınan bilgilere dayanarak belirleyebilirsiniz sağlık durumu ve ek faktörler.

Etkiler, süreç geliştirme, penis büyütme

Gelişimi penis ergenlik döneminde etkileyen çeşitli dış faktörler. Kural yönü görür hormon düzeyleri, aktif olarak artan olgunlaşma döneminde. Parametre uyumsuzluğu nedeniyle penis endokrin bozukluklar vücutta. Yetersiz hormon üretimini sonuçlanan sağlık sorunlarına daha olgun bir yaşta. Ortadan kaldırmak için ihlal gerekir yetişkinliğe kadar, aksi takdirde testosteron olmaz üretmeye yeterli miktarda.

Ek kışkırtan faktörler içerir:

 • bir metabolik bozukluk. Metabolik süreçleri sorumlu sindirilebilirliği aktif bileşenleri ve dağılımı vücut. Metabolizması bozukluğu birikimine yol açar ve deri altı yağ, görsel azaltır penis boyutları;
 • beslenme. Etkisi dengeli yemek için küçük, ancak bu faktör, yine de alınır bu deftere. Yetersiz vitamin, mineral ve amino asitler, yavaşlar geliştirme süreçleri vücutta. Sonuç – gelişmemişlik birçok vücut parçaları, özellikle üreme organları;
 • bebek yaralanma. Travma organ, ağır patolojik süreçlerin damgasını vuruyor daha da geliştirilmesi. Zamanında tedavi bozuklukları vücudun iyileşme sürecini hızlandırır;
 • kötüye belalı alışkanlıkları. Daha önce bir tanıdık ile sigara ve alkollü içecekler gelişimi yavaşlar, büyüyen bir organizma.
penis büyütmek için nasıl

Bazı uzmanlar geçirmek arasında bir paralellik mastürbasyon, cinsel yönelim ve erken cinsel yaşam. Sunulan faktörler ayarlarını etkiler organ. Temel nedenleri bir anormallik yalan kalıtım, işçiliği hormonlar ve çocuğun genel durumu.

İhlal sırasında oluşumu, organları, üreme sistemi, sık sık nedeniyle aşamalı patolojiler, özellikle:

 • hiç açmadan penis başının;
 • suskun;
 • kökeni prostatit;
 • jinekomasti.

Değil açma kafası, cinsel organı nedeniyle onun gibi bir daralma delik sünnet. İlk durumda, yeterince muhafazakar tedavisi, ikinci bir cerrahi müdahale gerekir. İmkansız değil aynı anda iki varyasyonlar patoloji. Hiçbir tedavi yol açar spontan bir kurtuluş penis başının gelişimi ile birlikte hastalık. Hastalık tehlikeli gangren oluşumu.

Kısa frenulum görünür, hem bağımsız ve birlikte ilerlemesi ile sünnet. Eksikliği tedavisinde zorluklara yol açar cinsel yaşam döneminde tam bir olgunlaşma. Bu durumda darbe vurur ruhsal ve duygusal durum genç adamın.

Erken yaşta ön laid gelişimi için şarttır prostatit. Bu süreci etkileyen viral ve bulaşıcı hastalıklar, kan dolaşımı küçük pelvis, sedanter yaşam tarzı, anormallik, bağırsak.

Özel bir hastalığı olmaması testis plan değişiklikleri sentezi sırasında seks hormonları.

Kriptorşidizm – inmemiş testis skrotum içinde. Üç tip hastalık: false, gerçek. Birinci durumda, mevcut özel bir refleks, normal olmak zorunda değildir. Skrotum simetrik, testis hizmet alanında dış inguinal halka. Bir gerçek cryptorchidism tanışın testisler gibi karın. Pozisyonda bulunmasıdır eşlik için ideal bir testis kasık bölgesinde.

Anormal gelişimi, cinsel organ, hangi penis daha az orta uzunlukta. Gibi görünür, bağımsız bir hastalık, ve birlikte diğer patolojik süreçler.

Jinekomasti – göğüs şişmesi nedeniyle baskın vücutta kadınlık hormonları. İle karakterize, patolojik ve fizyolojik içinde. İlk durumda, jinekomasti bozukluğu ile ilgili üretimi, erkek üreme hormonları, ikinci baskın vücutta anakart plasental östrojen. Fizyolojik jinekomasti yara kendi kendine, birkaç hafta sonra doğum günü.

Gecikmiş cinsel gelişim üzerinde olumsuz işleyişi üreme sistemi yetişkinlik. Tanı belirtileri, yokluğunda olgunlaşma 14 yıl sonra. Ancak, anayasal ve fiziksel gecikme görülür çoğu zaman. Üreme sistemi aktif gelişmeye ve yaş 15 yıl sonra. Bu çocuk kendini iyi hissediyor. Dışarıda değil, gecikme gelişme – sonuç patolojik süreçlerin vücutta. Kesin nedenini belirlemek için, uygun giriş laboratuar ve enstrümantal çalışmalar. Gecikme geliştirme yeteneğine sahiptir gelişebilir oluşumunda iyi huylu tümörler ve ihlal sentezi, erkeklik hormonu.

Kışkırtmak sapma olabilir daha önce ve daha sonra ergenlik. Bu durumda cinsel organları artmaya başlar ve 9 yaşından küçük veya 15 sonra. Olduğundan şüpheleniyorsanız, sapmalar, yardım aramak için ihtiyatlı bir sağlık kurumu.

Önemli not: penis boyutu değil kalitesine bağlıdır, cinsel ilişki.